Po pierwsze – bądź kreatywny. Nie ograniczaj się, nie zadręczaj, że nie umiesz, nie potrafisz, nie możesz. Wykreśl ze swojego słownika słowa "nie". Owszem – umiesz, potrafisz, możesz. Wszystko jest tylko kwestią Twojej motywacji i chęci.
Po drugie – te ostatnie również możesz w sobie wykształcić. Bądź osobą dorosłą i przyznaj sam przed sobą – czasem jestem leniem. Każdy nim jest. Chodzi tylko o to, żeby nie wziął on góry nad pracowitą częścią Twojego "Ja".
Po trzecie – miej samego siebie pod kontrolą. Oczywiście nie chodzi o to żebyś odmawiał sobie rożnych przyjemności, nie czerpał z życia garściami i nie cieszył się każdą chwilą. Kontroluj tylko swoje wewnętrzne strachy oraz niechęć do wysiłku.
Po czwarte – zrozum, że sukces zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli zawalisz – to Twoja wina. Jeśli jednak wygrasz – to Twoja zasługa. Nie tłumacz swoich porażek krzywym spojrzeniem szefa, problemami z kolegami czy kontrolerem w tramwaju.
Po piąte – jeśli Twoje towarzystwo nie inspiruje Cie do wysiłku, pracy oraz nie agreguje nowych pomysłów – zmień towarzystwo. Negatywnie nastawieni do życia ludzie zabiją w Tobie wszelką chęć do pracy oraz kreatywność. Oznacza to, że zamiast pomóc Ci wspiąć się na szczyt pociągną Cię w dół.
Po szóste -otaczaj się ludźmi pozytywnymi. Dzięki nim będziesz czuł się lepiej, zauważysz przypływ sił, energii oraz pomysłów, które wykorzystasz przy kolejnych, jeszcze ciekawszych projektach.
Po siódme – traktuj każde zadanie jako wyzwanie, a nie pracę. Pomyśl – jeśli włożę w to wszystkie swoje siły i zaangażowanie, na pewno przyniesie to wspaniałe efekty. A nawet, jeśli poniosę porażkę, nauczę się czegoś nowego.
Powyższe rady dotyczą najważniejszego, a więc tego co dzieje się w Twojej głowie. Jeśli nie poukładasz swoich myśli we właściwy sposób nie osiągniesz niczego.
Pamiętaj jednak, że to nie wszystko, musisz też zadbać o swój warsztat. Najprostszą metodą jest bycie na bieżąco z tym co dzieje się w branży (nie tylko Twojej ale i tej z której otrzymujesz zlecenia) oraz czytanie. Szczególnie to ostatnie jest ważne i nie może się ograniczać do specjalistycznych blogów i poradników!
Odkryj jakie książki Cię fascynują i wciągają, a potem wyznacz sobie ilość jaką przeczytasz w miesiącu oraz roku. Dzięki książce wyciszysz się oraz utrwalisz zasady ortografii i interpunkcji, a także zapamiętasz ciekawe zwroty i konstrukcje językowe. Papier nie gryzie.
Pamiętaj jednak, że w głównej mierze, Twój sukces jest zależny od Twojego nastawienia i kreatywności. Jak zapewnić sobie tą ostatnia na najwyższym poziomie?